Profesionální přístup, spolehlivý produkt.

O nás


UTA
Profesionálny prístup,
spoľahlivý produkt

UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) je jednou z vedúcich spoločností v obore palivových a servisných kariet pre komerčnú prepravu a na jej služby sa môžete spoľahnúť po celej Európe. Vďaka profesionalite a orientácií na potreby zákazníkov je UTA doporučovaná vo svojom sektore ako spoľahlivý partner a dodávateť tankovacích kariet.

Oficiálne sídlo spoločnosti

UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG
Heinrich-Eckstein-Str. 1
63801 Kleinostheim am Main
fax: +49 (0) 6027 509-77177
Profesionální přístup, spolehlivý produkt.

50
let skúseností

Na trhu nie sme nováčikovia. Už 50 rokov komunikujeme so zákazníkmi, aby sme im priniesli najvyššiu kvalitu služieb.

40
krajín Európy

V toľkých krajinách môžete platiť našou palivovou kartou UTA. S nami sa nestratíte ani za hranicami.

54 000
akceptačných miest

A nekončíme. Neustále rozširujeme sieť partnerských miest, kde kartu UTA uplatníte.

UTA na Slovensku

V Slovenskej republike bola v roku 2018 založená pobočka UTA Slovakia s.r.o, ktorá významne zjednodušila vydávanie palivových a servisných kariet UTA slovenským dopravným firmám. Tie môžu kartu UTA využiť predovšetkým na platby nasledujúcich služieb.

Viac o karte

Palivo

 • 40 000 čerpacích staníc po celej Európe
 • viac ako 960 čerpacích staníc v ČR
 • viac ako 54 000 akceptačných miest40 krajinách
 • možnosť nastavenia limitov kariet / krajín čerpania
 • vyhľadávač staníc UTA, plánovač trás
 • rýchly prístup k akceptačným miestam a cenám (inteligentná mobilná aplikácia pre iOS a Android)
 • možnosť množstevných zliav
Zaujíma vás, koľko s kartou UTA ušetríte?

Mýto

 • platba mýtneho a tunelov v 24 krajinách (UTA MultiBox® , Telepass EU apod.)
 • atraktívne zľavy na mýtnom vo Francúzsku, Španielsku, Taliansku alebo Belgicku
 • NOVINKA: Uta One ® - jedna mýtna jednotka pre celú Európu – teraz už aj v Nemecku! Viac informácií nájdete tu
 • trajekty, prejazdy cez mosty
Zaujíma vás, koľko s kartou UTA ušetríte?

Služby Plus

 • servis vozidiel, pneuservisy
 • havarijné služby, vyprosťovacie a odťahové služby
 • trajektová preprava po Európe
 • úhrady poplatkov za použitie tunelov, mostov a mnohé ďalšie služby
Zaujíma vás, koľko s kartou UTA ušetríte?

Vratky daní

 • rýchle vrátenie DPH – vyplatené na nasledujúcej faktúre od spoločnosti UTA
 • kvartálne vrátenie DPH
 • štandardné vrátenie DPH – vrátenie po prijatí platby od finančného úradu
 • vrátenie spotrebnej dane – z vybraných krajín
Zaujíma vás, koľko s kartou UTA ušetríte?

Ostatné služby

 • online transakcie a blokácie kariet
 • faktúry splatné v € alebo KČ€ alebo KČ
 • prehľadné účtovné doklady
 • priaznivé platobné podmienky
 • správa dát, reporty nákladov
 • online vyhľadávač staníc, aplikácia pre smartfóny ZDARMA
Zaujíma vás, koľko s kartou UTA ušetríte?
UTA v Evropě

UTA v Európe

V súčasnosti je UTA akceptovaná v 40 krajinách Európy na celkovo 56 000 akceptačných miestach. Informácie o ponuke v jednotlivých krajinách nájdete na nasledujúcom odkaze.
Vyhľadávač krajín
Zjistěte, kolik ušetří vaší firmě na nákladech.

Zaujala vás karta UTA?
Zistite, koľko dokáže vašej firme ušetriť na nákladoch.

Požiadať o nezáväznú ponuku

NOVINKY
čo by vám nemalo ujsť

ODPORÚČANIA UTA PRE SVOJICH ZÁKAZNÍKOV

Vážení zákazníci, dúfame, že aj napriek aktuálne nepriaznivej dobe, nestrácate nádej. Radi by sme vás ubezpečili, že spoločnosť UTA urobí všetko, čo je v jej silách, aby sme vám vyšli maximálne v ústrety pri prípadných problémoch a spoločne sme toto náročné obdobie zvládli. Aktuálne nemáme žiadne konkrétne informácie o avizované vládnej pomoci dopravným firmám, však podľa posledných informácií, rokovania stále prebiehajú, a preto odporúčame denne sledovať uvedene servery. Dôležité odkazy, kde nájdete aktuálne informácie o koronavírusy a celkovej situácii: VŠETKO O KORONAVÍRUSE NÁJDETE TU Overené fakty o stave a boji s koronavírusom na Slovensku:  https://www.korona.gov.sk/ Ministerstvo zdravotníctva:  https://www.health.gov.sk Ministerstvo dopravy: https://www.mindop.sk/ Združenie dopravcov ČESMAD:  https://cesmad.sk/novinky-a-aktuality   Interaktívne mapy výskytu ochorenia COVID-19 na Slovensku https://portal.minv.sk/covid19map/ https://www.arcgis.com/ https://app.powerbi.com Čo môžete urobiť teraz: 1) ÚVERY, LÍZINGY,SPLÁTKY - V prípade úverov,lízingov,splátok sa obráťte prosím na svojich zástupcov a požiadajte o pozastavenie alebo posunutie splátok na určitú dobu. Proaktivita zníži stres a uvoľníte tak myseľ na kreatívne riešenie, ako ďalej, ak ste prišli o zákazky. 2) ODVODY ZA SOCIÁLNE POISTENIE A ZDRAVOTNÉ POISTENIE - informujte sa u svojich účtovných, daňových poradcov alebo priamo na správe sociálneho zabezpečenia či u vašej zdravotnej poisťovne, aká je aktuálna situácia s avizovaným odpustením odvodov. 3) ĎALŠIE UĽAHČENIA ALEBO VLÁDNE BALÍČKY - sledujte vyššie uvedené vládne weby a ďalšie dôveryhodné internetové zdroje. Situácia sa mení zo dňa na deň. 4) DODRŽUJTE MAXIMÁLNU BEZPEČNOSŤ - noste rúška a dbajte odporúčania na ich bezpečné používanie a čistenie, používajte dezinfekčné prostriedky, minimalizujte sociálne kontakty. Ak máte väčšiu firmu, rozdeľte zamestnanca na menšie tímy, ktoré sa nebudú stretávať. V prípade nakazenia jedného v tíme sú ostatní v bezpečí.   5) AK STE PRISLI O ZÁKAZNÍKOV ALEBO PONÚK V ZAHRANIČÍ - ak môžete, hľadajte odbory, kde sa aktuálne funguje (potravinárstvo, drogistický tovar, zdravotnícke potreby (napr. Mall.sk, alza.sk, hobbymarkety s eshopy pod.) a skúste ponúknuť vašu kapacitu na lokálnej úrovni. Nikdy neviete, kde budú potrebovať ďalšie auto s vodičom. Prajeme vám všetkým veľa sily a nech sú vaše rodiny v poriadku! Martin Máša & tím UTA

27.03.2020

Akceptácia kariet UTA sa rozširuje do ďalších čerpacích staníc spoločnosti Carrefour vo Francúzsku

UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) – spoločnosť UTA podpísala zmluvu so spoločnosťou Carrefour o rozšírení akceptácie kariet UTA o ďalších 1200 staníc. Do súčasnej doby mohli zákazníci spoločnosti UTA využívať 500 staníc. Už v priebehu niekoľkých mesiacov budú mať k dispozícií takmer 1750 čerpacích staníc po celom Francúzsku, čo znamená prístup k jednej z najväčších sietí diskontných čerpacích staníc vo Francúzsku. Vo Francúzsku majú zákazníci UTA k dispozícií celkom viac ako 3600 čerpacích staníc s lacnejším palivom, ktoré si môžu vyhľadať v mobilnej aplikácií s názvom „UTA Station finder“ ZDARMA. https://itunes.apple.com/…/…/uta-stationsfinder/id734406990…https://play.google.com/store/apps/details…

20.03.2019

UTA má najlepší design palivovej karty

UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) už po piaty raz v histórií vyhrala prestížne ocenenie obchodného časopisu VerkehrsRundschau, ktorý každé dva roky robí nezávislú štúdiu trhu ohľadne designu kariet v kategóriách dopravy, IT a predaja tovaru, kde oslovuje 400 manažérov z dopravných, obchodných a priemyslových firiem. Spoločnosť UTA si veľmi váži tohto ocenenia, a ako hovorí šéf marketingu Stefan Horst: „Fakt, že toľko firiem uprednostnilo kartu UTA a zaradilo ju tak medzi TOP brandy vo svojej oblasti ukazuje, že náš produkt splňuje potreby zákazníkov na neustále sa vyvíjajúcom trhu a zároveň nás zaväzuje k ďalšiemu vylepšovaniu ponúkaných služieb. 

08.02.2019
Zobraziť všetky novinky